Nie jesteś przypisany
do placówki

POWITANIE WIOSNY - DZIEŃ ŻONKILA

20 marca 2013r. w odpowiedzi na zaproszenie Pani Moniki i Pani Teresy wszystkie dzieci z naszego przedszkola przybyły do sali 4-latków w celu powitania wiosny i przypomnienia sobie o sadzonych w październiku żonkilach.
4-latki wystąpiły w przedstawieniu wiosennym pięknie recytując swoje kwestie. Następnie wszystkie dzieci zaproszono do przywitania wiosny piosenką.
Każda grupa wiekowa śpiewała wybraną piosenkę dla Pani WIOSNY. Niektórzy tańczyli i grali na insrumentach.
Kolejną częścią spotkania było przypomnienie o stworzonej rabatce z żółtych żonkili, które to posadziliśmy przed naszym przedszkolem, aby przynosiły nadzieję osobom chorym na poważne choroby m.in. na raka.
Dzieci wiedzą, że najważniejszą sprawą w chorobie jest samopoczucie, a my sadząc cebulki żonkili chcieliśmy dać trochę uśmiechu wszystkim tym, którzy są poważnie chorzy.
Na koniec wszyscy ubrani w ciepłe kurtki wyszliśmy na dobre pożegnać Panią ZIMĘ i podążając za MARZANNĄ - zimową panną - chcieliśmy zobaczyć jak płonie w ogniu. Tak właśnie się stało. Marzanna spłonęła, a my cieszymy się już wiosną.

-Monika Koszutkowska
wpis edytowano 2013-04-02, 10:25